(Видео) Зимска идила на Балканот: Падна првиот снег во регионот

На Крањска Гора, познат словенечки скијачки центар, падна првиот снег годинава.

Видео кое ги прикажува првите снегулки од оваа година е објавено на социјалните мрежи.

Слично беше и во Хрватска, каде поради продор на постудено време, снег пристигна во Горски Котар.

Создавањето на бело ќебе може да се види преку камерата поставена на врвот на Радежево.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.