(Видео) За чудниот симбол на раката на американскиот богаташ зборува цела држава: Неговото објаснување е навистина лудо

Врие атмосферата во Америка, а претседателската кампања започна да го добива вистинското темпо. На последната дебата на демократите осрганизирана од СиЕнЕн се појави и милијардерот Том Стејер.

Освен што не е јасна неговата одлука да се кандидира за иден претседател на Америка, сега уште еден детал им остави впечаток на сите Американци.

На неговата лева рака можеше да се забележи чуден симбол. Тоа беше крст нацртан со пенкало. Во секој квадрат се наоѓаше уште по еден мал крст кој потсетува на ерусалимскиот крст од 13 век.

Не е прв пат сопственикот на инвестициски фонд да биде виден во јавност со ваков симбол. Го црташе и за време на изминатите две години, но сега за прв пат за тоа зборува цела држава.

“Крстот ја симболизира вистината која мораме да ја кажеме по секоја цена. Го цртам веќе некое време за да ме потсетува на вистината. Покасно открив дека станува збор за ерусалимскиот крст”, изјавил тој.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.