ВИДЕО – За сите што уживаат во возењето ролери ова е нешто што тешко се постигнува

sofija-roleri

Ролерите се популарно превозно средство за рекреација, адреналин и забава за многу млади луѓе.

Но, дали сте знаеле дека постојат натпреварувања во возење на ролери?

Софија Богданова од Москва е вистински виртуоз на ролери. Нејзините настапи се запрепастувачки и го одземаат здивот.

Погледнете ги овие магични движења на девојката која е троструки шампион во слободен стил на возење:

А.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.