(Видео) Застрашувачка глетка на Халкидики: Паника кај посетителите во познатото туристичко место

Застрашувачка глетка ги вознемири капачите на плажа на Халкидики!

Туристите кои се одмараа на плажата Паљури на југот на Касандра беа вознемирени од огромното торнадо кое одеднаш се формираше недалеку од брегот.

– Чест и познат временски феномен. Тоа се случува речиси секоја година, само што сега е малку поголемо. Опасност за чадорите. Нема врска со еколошка хистерија – додаде еден корисник.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.