ВИДЕО: Жесток удар на италијанската мафија – рација на полицијата, уапсени шефовите

Во германија, Италија, Белгија и Холандија рано утринава се спроведени координирани рации на места кои припаѓале на италијанската мафија.

Германската полиција соопшти дека извршен е претрес на просториите кои се доведени во врска со „Ндрангетон“, организирана криминална група од јужна Италија.

Операцијата ја координира европската единица за борба против прекуграничен организиран криминал.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.