(Видео) Еве што прави рускиот претседател Владимир Путин за да се заштити од грип и вируси

Рускиот претседател Владимир Путин, вчера на состанок со своите најблиски соработници рекол дека ја примил вакцината против сезонски грип и ги повика и останатите да го следат неговиот пример.

Путин прашал колкумина од нив досега ја примиле вакцината, а се јавиле само тројца од неговите соработници.

„Ако добиете грип, тоа е како да сте си пykaле себе си во нога, како да ви објаснам поинаку, сте можеле да се заштитите, а не сте“ рекол Путин.

Неговиот потпарол рекол дека Путин посветувва големо внимание на превентива, да се заштити од виpycи и бактepии.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.