(Видео) Еве како општините кај нac можат да потpoшат некoj денap за нешто yбаво и забавно

Позитив на денот

Уличните музичари се декор на секоја светска метропола и претставуваат атракција за туристите. За жал ние во Македонија, ретко каде и ретко кога можеме да уживаме во вакви перформанси.

Освен во ГТЦ и поретко на Камен мост во Скопје, во другите туристички центри многу ретко гостите наидуваат на улични музички изведувачи.

Видеото во продолжение нека биде мотив плус за општините во иднина да одвојат буџет за вакви талентирани луѓе.

Засега уживајте во ова:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.