(Видео) Еве како Ноле се држи во форма во домашна изолација – наместо рекет зеде тава

Светскиот број еден тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, заедно со семејството времето во изолација го поминува во градот Марбеља во Шпанија.

Како и сите други спортски натпревари, пандемијата со коронавирусот ги прекина го прекина и тенисот, но Ноле знае како да остане во форма.

Наместо рекет во домашни услови, Ѓоковиќ зеде тава.

„Натпреварувањето никогаш не престанува“, напиша Ноле под видеото на кое тој игра партија тенис со импровизиран рекет во рацете.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.