(Видео) Драма на плажа во Црна Гора: Избркаа Украинци кои го вееја украинското знаме

Out… Вака почнува видеото снимено на една од плажите во Црна Гора.

На снимката се гледа поголема група Украинци која е избкрана од вработените на плажата поради тоа што со себе го носеле и вееле украинското знаме.

Погледнете:

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.