(Видео) До сега невидени снимки од инцидентот во Бреша: Додека Србите бркaaт Албанци, на Балотели ништо не му е јасно

Пријателскиот натпревар меѓу италијанска Бреша и Војводина, кој беше одигран во саботата, никогаш нема да биде завршен поради големиот број на инциденти кои го одбележаја овој дуел.

До прекин на мечот за прв пат дојде поради исклучувањето на Ненад Лалатовица, тренерот на Војводина, кој во знак на протест ги повика своите играчи да излезат од теренот. Кога страстите се смирија, фудбалерите на Војовдина се вратија на терен, но тоа не беше се.

На стартот на второто полувреме дојде до инцидент поради кој натпреварот не беше продолжен. Имено, неколку Албанци со знаме стигнаа до едниот дел од теренот за да ги провоциpaaт Србите на трибините. Кога го забележаа тоа српските навивачи веднаш тргнаа да се пресметаат со групата Албанци кои започнаа да бегаат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.