(Видео) Дојде да се буни против Европската комисија, па доби торта во лице

Мајкл О’Лири, извршен директор на ирската авиокомпанија Ryanair, за добредојде во Брисел доби две торти во лицето.

Гардијан пишува дека две активистки, кои се борат за заштита на природата, го нападнале додека О’Лири се подготвувал да протестира пред зградата на Европската комисија против серијата штрајкови организирани од контролорите на летање во ЕУ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.