(Видео) Доколку мислевте дека во Македонија се снимаат смешни политички спотови, погледнете што се случува во Хрватска

Oва се најбизарните политички спотови на Балканот.

1. ХНС Патник- На оваа пристојна млада девојка, случајно налетува новинарка која ја прашува за кој ќе гласа.

2. Во 2011 година партијата ХСП одлучи својата партиска реклама да ја сними на сточна фарма.

Cледните два спота ги надминуваат сите останати:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.