(Видео) ДОБРИ ВЕСТИ ОД КИНА! Укината изолацијата во Хубеи- местото од каде започна вирусот

Во кинеската покраина Хубеи, која беше жариштето на корона вирусот, денес по неколку месеци се укинати мерките на владата за ограничување на движњето.

Повеќе од 50 милиони жители на провницијата Хубеи може да патуваат. Некои аеродроми и железнички станици повторно работат, но училиштата ќе останат затворени.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.