(Видео) Дали скопјани го препознаваат Алберт Ајнштајн: “Овој стар другар на мене ми бил и многу го поздравувам”

Од популарното “Мајк шоу” на јутјуб направија анкета низ главниот град каде ги прашаа случајните минувачи дали знаат кој е човекот прикажан на фотографијата.

Дел од одговорите навистина ќе ве насмеат, а имаше и такви кои веднаш одговорија за кого се работи.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.