ВИДЕО: Дали е ова е најдобрата фудбалска акција по која е постигнат гол?

Фудбалерите на Банфилд на мечот против Крусеро Дел Норте изведоа акција каква одамна не виделе љубителите на фудбалот.

fudbal-akcija-500

Познато е тека во Јужна Америка се игра атрактивен фудбал, особено кога се работи за бразилското и аргентинското првенство. Една таква, атрактивна фудбалска акција ни доаѓа од аргентинското првенство, во режија на фудбалерите на Банфилд.

Имено, оваа екипа славеше со 2:1 против Крусеиро Дел Норте, а на вториот гол му претходеше фантастична акција, каква одамна не сме виделе на фудбалските терени. Оваа акција со гол ја круниса Џовани Симеоне, син на тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеоне.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.