(Видео) Грми македонската химна во “Борис Трајковски” – Пендароски и Мојсоски не се во салата?

Македонските репрезентативци вечерва го играат четвртиот натпревар од квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи во 2020 година.

Имаме можност да следиме искклучително тврд натпревар и резултатот на полувреме е 10-11 во корист за Исланд.

Атмосферата на трибините е одлична и очекуваме победа!

Оние кои ја промовираа “Северна” не се забележани на трибините?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.