(Видео) Градоначалникот им викаше на возачите: “Каде одите?! Ви кажавме дека реките ќе се излеат”

Регионот Магнезија во Грција изминативе неколку часа e во центарот на невремето „Даниел“, а првите проблеми се забележани во Волос, во селата на полуостровот Пелион и на периферијата на Тесалија.

Во Волос сообраќајот на обиколницата е запрен, додека возилата се заглавени на висината на Пантесаликос. Противпожарните екипи се обидуваат да ги ослободат возачите. Проблеми има и во болницата во Волос.

Хаотичната ситуација можеби најдобро ја опишува видеото на градоначалникот на Волос, кој излезе од градското собрание и ги праша возачите заглавени во поплавените улици „каде одат“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.