(Видео) Во 180 секунди Мицкоски го опиша СДСМ Прилеп и го најави крајот на хaocoт

ВМРО-ДПМНЕ синоќа одржа голем народен митинг на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” во Прилеп

Пред огромниот број прилепчани обраќање имаше и лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, кој во дел од неговиот говор истакна:

“Кандидат на СДСМ овде во Прилеп е најверното “зоранче” Сугарески му е презимето. Пет години ветуваат експресен пат кој не го чепнаа, а го наследија од претходната власт. И поради нивните празни ветувања, прилепчани експресниот пат го нарекоа Горан Сугарески”, истакна Мицкоски.

Мицкоски кажа зошто во недела на 17. октомври прилепчани ќе му ја завршат кариерата на Сугарески.

“Прво Прилеп е град кој најмногу назадувал последните 4 години. Второ Прилеп е град кој не се гради и нема инвестиции. Под три Прилеп е синоним за рекет од лице кое важи за блиско на Сугарески, а кое е невработено и има возен парк од 400.000 евра. И утре пак нека врти по телефони да се заканува, еве сум, тука сум, ме гледа, да знае кој ќе му пресуди. Само во Прилеп министерот за транспорт градеше дивоградби низ Старата чаршија и тој денеска е понудата за градоначалник”, истакна Мицкоски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.