(Видео) Во Америка избори – велешани тријат раце

Оваа година веројатно нема да биде плодна како 2016-та за велешани, особено поради тоа што вестите кои се споделуваат на Фејсбук поминуваат низ неколку филтри пред да бидат објавени во јавност.

Во 2016-та година, односно на претходните престедателски избори, велешани со нивните веб-страни кренаа голема прашина во Америка. Во неколку наврати по изборите, Хилари Клинтон директно ги обвини како главни виновници за нејзиниот пораз.

За нив време оддели и познатиот ТВ водител Стивен Колберт кој на комичен начин ја опиша целата ситуација:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.