(Видео) Во автобусот на Арсенал никогаш не е досадно: Причината е јасна, Давид Луиз

Давид Луиз е познат како нajлyдиoт играч во Премиер лигата.

Бразилскиот дефанзивец не може да се пофали со својот квалитет на теренот, но затоа доминира надвор од него.

Во автобусот на Арсенал никогаш не е досадно. Лyдите идеи на Бразилецот често можевме да ги видиме додека играше во ПСЖ и Челси, а овие видеа продолжија да се појавуваат и откако се пресели во Арсенал.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.