(Видео) Внимавајте! Во Прилеп има и вакви крадци

Прилепчанка на социјалните мрежи објави видео од несекојдневен крадец кој од пред врата му украл патики.

На видеото се гледа како овој крадец со помош на чадор се обидува да го сокрие идентитетот, а потоа црна вреќа ја префрла преку рамото и си заминува.

Кој знае колку патики има во вреќата…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.