ВИДЕО: Вака се живееше во Сирија пред да започне војната

f8caa88166540a4fca61e38d6e528875_l

Додека бомбите и насилството на исламските фанатици не започнаа да го уништуваат секојдневието во Сирија, во оваа медитеранска држава луѓето живееле во слобода.

Од Сирија последниве 4  години стигнуваат само лоши вести. На војната не и се гледа крај. Сите се прашуваат  како оваа држава изгледаше пред започнувањето на  војната и како се живееше во неа.

Во Сирија во слога  живееле христијани и муслимани. Верските заедници меѓусебно се почитувале.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.