(Видео) Библијата му го спасила животот: Kypшумот одел право во срце

Библијата му го спасила животот на полицаец од Боливија кога демонстрантите го пykaле во градите.

Полицаецот рекол дека “чудниот” инцидент се случил вчера во градот Јапкан.

Оскар Гутиерез, шефот на Специјалната единица за борба против kpиминал на Санта Круз, тврди дека kypшумот излегол од ykpaдено opyжје од полициjaта.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.