(Видео) Бени до Шилегов: “Лично јас ве качив на бината… Можеби сте добар правник, но како градоначалник сте лош”

Во вчерашната дебата на телевизија Телма на која присуствуваа сите кандидати за градоначалници на Скопје се случи вистинска драма.

Актуелниот градоначалник Петре Шилегов беше осамен во своите ставови, а завршниот удар му го даде неговиот некогашен пријател, Бени Шаќири кој истакна дека не постои договор помеѓу кандидатите за заеднички да го критикуваат и ако има некој во просторијата со кој се договорал тоа е Петре Шилегов.

Шаќири ја истакна неговата разочараност од работата на Шилегов иако лично тој некогаш го поддржувал.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.