Видео: Сугарески му суфлира на Заев

Премиерот Зоран Заев денеска беше присутен во Прилеп за промоцијата на четирите нови автобуси на метан кои ги набави општина Прилеп.

Оваа набавка деновиве предизвика лавина реакции од опозицијата во Прилеп, од каде истакнаа дека околу тендерот за автобусите вреди 1 милион евра има низа контроверзии и незаконитости.

Заев од центарот на Прилеп ја пофали набавката на автобусите, а притоа рече дека денеска тој се наоѓал во Полошкиот регион.

На видеото од тој дел од изјавата, може да се забележи како министерот за транспорт и врски му суфлира на Заев дека за работи за Пелагонискиот, а не Полошкиот регион.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.