Вечерва ракомет во Прилеп: Во “Ристе Ристески – Ричко” гостува екипата на Голден Арт

Денеска со почеток 19 часот во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески – Ричко”, РК Прилеп го игра последниот натпревар од Супер лигата.

Во Прилеп гостува екипата на РК Голден Арт, а натпреварот ќе биде одлична можност за прилепчани растеретено, откако минатиот викенд обезбедија опстанок во најелитното ракометно друштво, да одиграат за публика.

Од клубот бараат поддршка од вљубениците на ракометот во Прилеп, да ги поддржат во што поголем број, за достојно да ја завршат сезоната во Супер лигата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.