Верувале или не! Странец изработува магистерска на тема “Kopупцијата во Македонија”: Помогнете му и одговорете ја неговата анкета

Алехандро Естесо Перез, студент на мастер студии на Универзитетот во Малме во Шведска, верувале или не, работи на магистерски труд посветен на корупцијата во Македонија.

Тој преку Твитер побара помош и одговори на неговата анкета која би му помогнала да го изработи својот труд.

За одговор на прашањата кои се на македонски јазик ќе ви бидат потребни од 10-15 минути, а темата е повеќе од актуелна што се однесува до овие наши простори.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.