Верувале или не: На скопјанец синоќа од дома му yкpaле речиси 1 милион евра во КЕШ

Синоќа милионска кpaжба во Скопје

На 04.07.2020, во 22:10 часот, Ш. И. пријавил дека на ул. “Демир Трајко” од страна на непознат сторител насилно била отворена балконската врата од куќата.

На лице место УПС, констатирале дека во времето од 19:30 до 21:45 часот непознат сторител насилно отворил ПВЦ балконска врата од куќата, извршено било претурање и од спалната соба на вториот кат од куќата одземени биле 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 франци и 1.000.000 денари, за кои пријавителот посочува дека му се стекнати преку денационализација и му биле сместени во три хартиени кеси.

Полициjaта работи на откривање на сторителот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.