Верижен судир на патот Прилеп-Битола: Учествувале неколку возила (Фото)

Верижен судир во кој учествувале 3 aвтомобили и едно комбе, се случил утринава на патот Прилеп-Битола после село Алинци.

Според информациите кои ги добивме од очевидци имало и повредени.

Повеќе информации во текот на денот!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.