“Вака изгледа возниот ред за четирите автобуси “авиони” набавени за 1.000.000 евра?”

Врвно достигнување на Јавниот градски превоз во Прилеп! На бандерите кај автобуските стојалишта и постојки поставени се импровизирани табли со возен ред.

Инаку, неодамна општината потпиша договор за набавка на четири автобуси во вредност од близу еден милион евра. Со оглед на високата сума која ќе биде платена, прилепчани се шегуваат дека градоначалникот им набави четири сухои.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.