Бројот на новозapaзени во Охрид намален, а бројот на некултурни руши рекорди (Фото галерија)

Затворените граници и зголемениот број на зapaзени од кopoнавиpycoт не ги спречи македонските граѓани да летуваат во Охрид.

Градот е преполн со гости, а помеѓу нив има и голем број без грам култура, па така центарот на градот и шеталиштето синоќа биле затрупани со ѓубре.

Оставени шишиња од пијалоци, отпадоци од храна, отпушоци….една грозна слика за лошите навики на поединци која остава лош впечаток кај сите гости.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.