Британци за прв пат пробуваат производи од Балканот: Прилепскиот бренд ги остави без зборови (ВИДЕО)

Познатиот британски јутубер Фабиан заедно со неговата другарка Венди за прв пат пробуваат производи од Балканот.

На нивното мени се неколку популарни производи кои доаѓаат од различни земји, а нивното внимание најмногу го задржува најпознатиот прилепски бренд, “Стоби Флипс” на “Витаминка”.

Фабиан во видеото вели дека без разлика од која држава доаѓа овој производ едноставно е најдобар.

Погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.