Брестовац повеќе не е селектор на Македонија

Македонската ракометна репрезентација го одигра најлошото Светско првенство. Со биланс од една победа и дури пет порази, Македонија заврши на 23-то место на СП во Египет.

Тоа веројатно е и причината што РФМ и селекторот Данило Брестовац се одлучија да ја прекинат соработката.

“Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на машките ракометни сениори. Данило Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година”, информираат од РФМ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.