Братче и сестриче кои ќе ви го разубават денот: Лина и Драган со прекрасен сплет македонски песни (Видео)

Лина и Драган Костадинови ќе ви го разубават ова тмурно неделно попладне

Прекрасни деца од Штип кои имаат стотици илјади фанови ширум државата и странство.

Слушнете ја нивната најнова изведба на прекрасните македонски песни: “Далеку во туѓина”, “Збогум мајко јас отидов” и “Кажи кажи облаче ле бело”.

Уживајте во продолжение:

Уште неколку нивни дуети, кој од кој поубав…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.