Бразилците обвинети дека со дрон го снимиле тренингот на Србија, Пикси одговори

Неодамна во италијанските медиуми се појави информација дека Бразилците го снимале тренингот на Србија со дрон, но српскиот селектор Драган Стојковиќ – Пикси не е премногу потресен од тоа.

Србија и Бразил на Светското првенство во Катар ќе се соочат во четврток од 20.00 часот, а еве го одговорот на Пикси на ваквите информации.

– Не верувам во тие информации. Кои сме ние за да нè гледаат? Тие се фудбалска велесила, ние сме во понизок ранг, новинарите сакаат малку да измислуваат, мислам дека тоа е дезинформација. Но, дури и да испрателе дрон, не знам што би виделе, ништо посебно – изјави Пикси.

Стојковиќ истакна дека го знае тимот со кој ќе го напаѓа Бразил, но не сакаше да го открие тоа, бидејќи тоа би било непрофесионално.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.