Борко порача да купуваме македонски производи и го предизвика Наумче Мојсоски да го стори истото (ФОТО)

Македонскиот “министер за одбрана” на својот Инстаграм објави фотографија и стори со македонски производи и порача да купуваме производи од македонско потекло.

Притоа Борко Ристовски го предизвика поранешниот репрезентативец, а сега претседател на комисијата за спорт во СДСМ, Наумче Мојсоски, да го стори истото.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.