Борисов до Пендаровски: “Седи тука при нас бе” (Видео)

На социјалните мрежи е објавено видео од Самитот во Сарево на кој учестуваше и нашиот претседател Стево Пендаровски. Во моментот кога тој влегуваше го забележа премиерот на Бугарија да им се придружи.

Ела овде кај нас- му рече Бориров на Пендаровски додека тој стоеше покрај српската премиерка Ана Брнабиќ покажувајќи и фотографии на мобилниот телефон.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.