Божја убавина над Прилеп: Не жалете се на загадениот воздух, спремете чизмите и право на Селечка (Фото галерија)

Прилепчани имаат вистинско богатство кое не сите го користат.

Планината Селечка над Прилеп изобилува со прекрасна природа и нуди кристално чист воздух во овии зимски загадени денови.

Ако имате слободно време не двоумете се каде да го поминете. Тргнете кон селечка и уживајте во прекрасната зимска идила.

Фото/ Љупче Петрески


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.