Божествена убавина: Видеото кое за 24 часа ја воодушеви цела Македонија

Битолчанецот Даниело Божиновски сними прекрасно кратко видео од коњи на Пелистер.

Видеото за помалку од 24 часа доби над 170.000 прегледи на Фејсбук и над 7.000 лајкови.

“Можеби оваа снимка е една од најубавите што сум ги снимил сиве овие години, денови, саати поминати на планина. Уживајте во кратково видео. Јас им се восхитував додека ги гледав”, напиша Даниело.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.