Битолчанец oчajно моли за помош: 1.000 евpa нагpaда за тој што ќе ја нajде неговата Џиџи (Фото)

Стојче Т. Георгиевски oд Битола, на својот Фејсбук профил вети награда од 1.000 евра за оној што ќе го пронајде, или ќе даде точна информација каде е неговиот загубен миленик.

Се работи за златниот ретривер Џиџи (женка), која веќе 20-тина дена ја нема, а нејзиниот сопственик очајно бара помош.

Стојче ветува награда од 1.000 евра за оној кој до среда (01.12.2021), ќе ја донесе или ќе даде точна информација каде се наоѓа неговата Џиџи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.