Битолчанец направил хаос во Здравствен дом

На 07.06.2024 во 14.50 часот во СВР Битола, С.Б.(43) од Битола , вработен во агенција за обезбедување пријавил дека, додека бил на своето работно место во Здравествен Дом „Д-р Хаим Абраванел“ во Битола, лицето Д.К. извршил оштетување на влезната врата и шалтерот во установата и физички го нападнал пријавителот.

Д.К. агресивно се однесувал и кон докторката. Се преземаат мерки за расчистување на настанот – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.