Битолчанец ги нуди своите возила бесплатно за матурантите: “Ако некој има потреба од возило да ја земе партнерката, нека ме контактира”

Матурските прослави се во полн ек во целата држава. За матурантите завршува едно поглавје од животот и започнува ново, она најважното, влез во светот на возрасните и избор на соодветно високо образование. За жал живееме во едно материјалистичко општество каде не секој може да си дозволи се’, особено во овие денови кога секој матурант сака да биде убаво облечен, да купи нешто убаво за партнерот или партнеркатa… Тоа веројатно го поттикнало битолчанецот Никола Секуловски, да ги понуди своите возила бесплатно за оние матуранти кои имаат потреба да ја земат партнерката, или партнерот. Еден гест кој е за секоја пофалба!

-Со среќа на сите матуранти, и многу успех во иднина. Доколку некој има потреба од возило (без никакви давачки) да ја земи партнерката, и обратно слободно нека ме контактира – напиша на својот ФБ профил Никола Секуловски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.