Битолчаец изгубил контрола и излетал со возилото на патот Битола-Демир Хисар

На 24.09.2023 во 15.15 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Демир Хисар, кај место викано „Шуклов мост“, патничко возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Н.(66) од Битола, излетало од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а 17-годишниот сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.