Битола Бабам Битола секогаш убава: Ново прекрасно видео на битолчанецот кој ги промовира убавините на градот на конзулите

Ново прекрасно видео на Џоле Трајчески, битолчанецот кој со дрон видеа ги промовира убавните на Битола и Пелагонискиот регион

Овојпат во фокус е градската Саат кула и црковниот храм Св. Димитрија, а во позадина оди добро познатата македонска песна “Ако одам во Битола”.

Уживајте:

Повеќе видеа од Џоле погледнете ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.