Биле под истрага од почетокот: „Го виде ли ова во Виена, се извлековме“ – е пораката која ги откри извршителите на грозоморното убиство на малата Данка

Двајцата жители на околината на Бор, се осомничени за убиството на малата Данка Илиќ (2), која со денови ја бараше цела Србија, регионот и дел од европските земји, надевајќи се на чудо и среќен крај. Прво ја удриле со автомобил, а потоа еден од нив излегол од возилото и наводно, според неофицијални информации на српските медиуми, го задавил детето кое лежело на патот и плачело.

Многу брзо по исчезнувањето на малата Данка двајцата се приведени и сослушани во рамки на истрагата и тврделе дека немаат никаква врска со исчезнувањето на девојчето.

Но, на полицијата и биле многу сомнителни, па упорно ја продолжувале истрагата и во таа насока.

Клучниот момент беше објавувањето на видеото од Виена, кога двајцата си размениле порака „Го виде ли ова во Виена, се извлековме“, откри истрагата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.