Биди гимназијалец!

Гимназијата “Мирче Ацев” од Прилеп го објави огласот за ЗА УПИС НА УЧЕНИЦИ ВО ПРВА ГОДИНА за школската година 2022/2023

Во прва година во СОУ Гимназија Мирче Ацев со настава на македонски јазик и кирилско писмо ќе се запишат според наставните планови и програми за:

Сите детали околу објавени оглас погледнете ги ТУК
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.