Беше тука кога и’ требаше на Македонија, сега Македонија му е потребна нему! Да донираме за битолчанецот Сашо Лазаревски кој се бори со белодробен карцином

Битолчанецот Сашо Лазаревски Брада се бори со белодробен аденокарцином и се лекува во странство.

Неговото семејство финансиски е исцрпено и потребни се средства за лекување.

Броевите за донации се:

A1 143 401

T mobile 143 104

Жиро сметка на Комерцијална банка: 300007016351282
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.