Бетмен одмара: Фотографиja од лилjaк долг 1,7 мeтpи ги пpeполни coциjaлните мpeжи (Фото)

– Се сеќавате кога ви реков дека на Филипини имаат лилјаци со човечка големина? Да, за ова ви зборував, напиша на Твитер Алекс Џојстар. Фотографијата која сега се споделува на Твитер, се појави пред неколку години на Редит, кога филипински корисник ја сподели и потврди дека еден ваков лилјак живее во неговиот двор.

– Загрозениот лилјак, е еден од најголемите видови лилјаци во светот и ширината на крилјата му достигнува и до 1.7 метри.

Но, интересно е тоа што овие лилјаци се вегетеријанци и се исхрануваат само со овошје.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.