Бајден повторно ја оплecка: Се обраќаше и побара почината конгpeсменка – “Џеки каде си, каде е Џеки?” (Видео)

Претседателот на САД, Џо Бајден повторно привлече внимание при негово обраќање кога побара почината конгресменка на една прес-конференција.

Бајден ја бараше Џеки Валорски, конгресменка од Индијана која почина во сообраќајна несреќа во август.

Бајден им се заблагодари на организаторите, по што праша: Џеки, тука ли си? Каде е Џеки?

Овој политички гаф на американскиот претседател предизвика бурни реакции од политичарите во САД, кои се изненадени од неговиот потег.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.