Багep ја yништи нajyбавата фонтана во Прилеп: Се’ се yништи во овие 4 години (Видео)

Ете и тоа дочекаа прилепчани. Се направено во минатото да се уништи безмилосно само за 4 години. Најубавиот македонски плоштад и ѕвездената улица денеска се срам за секој прилепчанец.

Нема фонтана што не е уништена…нема проект што не е урнисан… Последно во озата скандали е пропаднатиот багер во фонтаната на “Арт плоштадот”.

Ниту еден медиум, ниту еден новинар не се заинтересира кој е сторителот, колкава е штетата и кој ќе ја плати?

Дали овој скандал е пријавен во МВР?

Будните критичари своевремено правеа прилози и за накриво засадено дрвце… Се надеваме дека од октомври ќе се вратат во форма…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.